dr n. med. Beata Malara - Kosmetologia Medyczna


Wypełniacze tkankowe

Długotrwale utrzymujące się "zmarszczki mimiczne" powodowane przez nadmierną aktywność mięśni mimicznych zostają utrwalone na naszej twarzy w postaci tak zwanych "zmarszczek statycznych". Zmarszczki te odpowiedzialne są za stary i niezbyt estetyczny wygląd twarzy. Dodatkowo z wiekiem następuje utrata substancji międzykomórkowej w skórze, co powoduje, że staje się ona wiotka i skłonna do obwisania. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna dysponuje specjalnymi substancjami nazywanymi "wypełniaczami tkankowymi", dzięki którym możemy poprawiać jędrność skóry i niwelować zmarszczki. W Centrum RESTETICA stosujemy wyłącznie wypełniacze na bazie naturalnych substancji, co sprawia, że zabiegi te są całkowicie bezpieczne, a Nasi Pacjenci mogą cieszyć się młodym wyglądem przez długie lata ...


Wypełniacze tkankowe - pytania i odpowiedzi

 

Czym są wypełniacze tkankowe ?

Wypełniacze to preparaty w postaci żelu, które są wstrzykiwane pod skórę w celu poprawy jej jędrności oraz wypełnienia fałdów i zmarszczek. Najnowocześniejsze wypełniacze bazują na kwasie hialuronowym, naturalnej substancji występującej w organizmie, która pozwala nawilżać i wypełniać naszą skórę. Z wiekiem, ze względu na procesy starzenia, zmniejszają się możliwości organizmu w zakresie wytwarzania kwasu hialuronowego, dlatego musimy dostarczać go z zewnątrz.
 

Jak są podawane wypełniacze ?

Większość wypełniaczy bazujących na kwasie hialuronowym jest podawana podskórnie za pomocą cienkich igieł i kaniul. Kilka precyzyjnych wstrzyknięć pod powierzchnię skóry pomaga wypełnić i wygładzić zmarszczki, modelować kształt twarzy oraz formować jej zarys w okolicy brwi i ust.
 

Jak długo trwa zabieg ?

W większości przypadków zabieg zajmuje od 15 do 30 minut. Należy również zarezerwować czas na przekazanie operatorowi informacji dotyczących Państwa oczekiwań dotyczących efektów zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu mogą Państwo wrócić do swoich normalnych zajęć.
 

Czy zabieg jest bolesny ?

Większość Pacjentów odczuwa początkowe ukłucie igły. Należy zaznaczyć, że wypełniacze wstrzykiwane są przy użyciu niezwykle cienkich igieł. Na życzenie Pacjenta wszystkie zabiegi mogą być wykonane w znieczuleniu miejscowym.
 

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu ?

Czas utrzymywania się efektów zabiegu zależy od użytego produktu oraz wypełnianej okolicy. Należy spodziewać się utrzymywania się efektów zabiegu około 1 roku. Po tym czasie zabieg może zostać powtórzony. Mimika twarzy oraz aktywność życiowa również wpływają na długość trwania rezultatów zabiegu.
 

Jaki jest koszt zabiegu ?

Ceny zabiegu uzależnione są od okolicy, w którą zostanie podany wypełniacz oraz od ilości zużytego preparatu. Koszt ustalany jest podczas indywidualnej konsultacji.
 
 
 
 
 
 

Dlaczego należy poddać się zabiegowi w Centrum RESTETICA ?

Bezpieczne i skuteczne przeprowadzenie zabiegu z wykorzystaniem wypełniaczy tkankowych wymaga dużej wiedzy i doświadczenia ze strony lekarza. Wszystkie zabiegi podawania toksyny botulinowej w Naszym Centrum przeprowadza  lekarz medycyny estetycznej z wieloletnim doświadczeniem. Ponieważ w Centrum RESTETICA przyjmujemy kilkuset Pacjentów rocznie i współpracujemy z licznymi firmami farmaceutycznymi, jesteśmy w stanie zaoferować Państwu najwyższą jakość usług oraz bardzo konkurekcyjne ceny zabiegów.